KONST / Litografier / Färglitografi 12848312
nr 1284 8312
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige, daterad -72,. Signerad, numrerad 247/300, mm;41x51 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 20:50:45
28/10 17:09:51
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén